Bu Blogda Ara

26 Kasım 2013 Salı

Bunu Blogumda Paylaşabilirim. Hürriyet Benim.

Hürriyet; gündeme dair cesur bir projeyle karşımızda. TBWA\ISTANBUL'un hazırladığı proje kısa zamanda oldukça ses getirdi. Din, dil, ırk, cinsiyet ayırt etmeden bireysel özgürlükleri konu alan projenin amacı Türkiye'nin dört bir yanından insanların hürriyetlerini dile getirmeleri ve seslerini duyurmaları...

Bu proje katılımcıların kendi hürriyetlerini anlatmaları için tasarlandı, katılımcılar videolarını oluştururken ilham versin diye de bir film hazırlandı. 

Hürriyet, herkesi kendi hürriyet cümlelerini yazmaya ve hürriyet şarkılarını yaratmaya davet etti. Kullanıcılar içinde kendi fotoğraflarının da olduğu hürriyet filmleri yaratabiliyor ve bu filmleri sosyal medyada dilediğince paylaşabiliyor. Ayrıca seçtikleri mesaj ve fotoğraflarından oluşan bannerı hurriyet.com.tr sayfalarında yayınlanıyor. Kısaca proje tamamıyle interaktif bir proje olarak kurgulandı. www.hurriyetbenim.com üzerinden ilham verici videoyu seyredebilir, kendi video ve bannerınızı yaratabilirsiniz.
"Hürriyet Benim" filmi, daha TV’ye çıkmadan viral olarak sosyal medyada gösterildi ve çok kısa sürede yayılarak; sosyal medyada konuşulmaya ve paylaşılmaya başlandı. Kullanıcıların katkılarıyla yapılan klipleri Twitter'dan #hürriyetbenim hashtag'iyle takip edebilirsiniz.

Ben de kendi videomu oluşturdum ve benim için hürriyetin ne demek olduğunu anlattım. İzlemek için; http://hurriyetbenim.hurriyet.com.tr/video.aspx?k=0ABCN54MFKX

Bir boomads advertorial içeriğidir.

5 yorum:

 1. kendi videonuzu nerden oluşturdunuz ben bir türlü yapamıyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Reklam basliginin hemen ust tarafinda bir link var guzelim,orada yaziyor. Bende oyle yapabildim :)

   Sil
 2. Gezi parkı olaylarını herkes protesto ederken (tüm bloggerlar dahil) tam tersi şekilde yandaş olan, satın alınmış bir gazetenenin reklamının gene bloggerlar tarafından yapılması çok ters düşüyor. Yanlış anlaşılmasın kimseye laf söylemiyorum, eleştirdiğim gene gazetenin kendisidir, bize de daha bilinçli olmak düşüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşüncene saygı duyuyorum canım elbette :)

   Sil
 3. Gezi parkı olaylarını herkes protesto ederken (tüm bloggerlar dahil) tam tersi şekilde yandaş olan, satın alınmış bir gazetenenin reklamının gene bloggerlar tarafından yapılması çok ters düşüyor. Yanlış anlaşılmasın kimseye laf söylemiyorum, eleştirdiğim gene gazetenin kendisidir, bize de daha bilinçli olmak düşüyor.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...