Bu Blogda Ara

8 Eylül 2013 Pazar

Pazar Köşesi: Bahçem Benim

Merhaba Herkese:)
Çok severek takip ettiğim Ojebalonjoje blogunun bu haftaki konuk yazarı benim. İlk kez farklı bir blogta bir yazım olacağı için açıkçası birazcık da heyecanlıyım.:) Bana konuk yazarlık fırsatını sunan, bu güzel blogun sahibesi olan arkadaşıma çoook teşekkür ederim. Dilerim yazımı keyifle okursunuz.:)

Bugün, ilk kez denediğim bir çatlayan ojeden bahsetmek istedim, Essence nail art CRAKING top coat :)
İlk başlarda bu kadar ayrıntı dolu, tırnakta karmaşık görünen ojelere pek sıcak bakmasam da bunu bir deneyim istedim. İyi ki de denemişim, çünkü çok sevdim.
Ben bu ojeye sihirli oje diyorum, saniyeler içinde bambaşka bir renge ve dokuya bürünüyor tırnaklar.:) Daha sürerken craking efekti ortaya çıkıyor. İlk sürdüğüm anki değişimi görünce çocuklar gibi sevindim.:)
Essence Craking Top Coat'ı uygulamadan önce alt kata sürmek için doğal tona yakın 2 oje tercih ettim. Canlı renkler seçseydim, çok karmaşık bir görüntü ortaya çıkacağını düşündüm. Benim seçimim Cecile 82 ve 83 nolu ojelerden yana oldu.
Bu şekilde sürdükten sonra, Essence'i uyguladım. Craking top coatın uygulaması da tıpkı klasik ojeler gibi zaten.
Sonuç ise bu şekilde oldu:.:) Arkasına yazana göre 30 saniye içerisinde, benim deneyimime göre 30 saniyeden daha kısa bir süre içerisinde, çatlaklık efektine ulaşıyorsunuz.:) 

Ayrıca bu ojeyi uygularken fark ettiğim bir şey oldu, eğer alt kata uyguladığınız oje tam kurumamışsa ve çatlayan ojeyi de üzerine kalın bir kat sürmüşseniz, daha derin çatlaklar ve daha derin parçalar oluşuyor. Yukarıda gördüğünüz gibi ince çatlaklar için alt katın kurumasını bekleyin ve ince bir kat craking top coatınızı uygulayın.:)

Üzerine NYC Turbo Dry Top Coat uyguladım ve kurumaya bıraktım. NYC'nin hızlı kurumada payı büyük olsa da Essence Nail Art Craking Top Coat da kuruma süresini zorlamadı.:)
SEVGİLER…HOŞÇAKALIN… :)
_________________________
Bahçem Benim'e yazısı için çok çok teşekkür ediyorum.
Kendisini Bloglovin'den takip etmek isterseniz tık tık
Twitter'dan takip etmek isterseniz tık tık
Facebook sayfasını beğenmek isterseniz tık tık

Bir sonraki hafta Makyaj Aşktır sizlerle olacak.

2 yorum:

  1. Ne güzel olmuş,ojelerine sağlık (: değişik bir fikir ayrıca.<3

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...